Dzisiaj jest środa, 23 stycznia 2019 r., 23 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Fabryka Domów Bogucin
'Akcja Wybory 2018'. Sprawdzamy kto będzie grał „pierwsze skrzypce” w drodze do fotela burmistrza Pionek
Dodał: MaG, 19-01-2018 10:30, odsłon: 5280

Choć do wyborów samorządowych pozostało kilkanaście miesięcy, to z dnia na dzień rozkręca się kampania przedwyborcza i typowanie kandydatów na funkcję burmistrza w wielu miastach. Podobnie jest w Pionkach. Kto więc może być zainteresowany ubieganiem się o najważniejszą funkcję w Pionkach? Zapytaliśmy kilku potencjalnych kandydatów.

Kodeks wyborczy ściśle określa datę wyborów samorządowych w których mieszkańcy wybiorą wójtów, burmistrzów, prezydentów i rad gminnych, miejskich, powiatowych oraz wojewódzkich. Te zgodnie z kodeksem powinny się odbyć w listopadzie 2018 roku. Z początkiem roku rozpoczął się więc maraton wyborczy.

Aleksander Gawlik (SLD), Marek Janeczek (Zgoda Buduje), Wincenty Lipka (PSL), Andrzej Łuczycki (PO), Krzysztof Miśkiewicz (Razem dla Pionek), Henryk Rybak (Mazowiecka Wspólnota Samorządowa), Bartosz Saniewski (Nowa Prawica), Jan Siek (PiS) i Romuald Zawodnik (Wspólne Pionki) to kandydaci, którzy zdecydowali się powalczyć o fotel burmistrza Pionek w 2014 roku. Zwycięzcą okazał się kandydat lokalnego komitetu Wspólne Pionki - Romuald Zawodnik.


TRZECH, PIĘCIU - MOŻE DZIEWIĘCIU?


Nie wiemy jeszcze ilu kandydatów stanie do walki o najwyższą funkcję w mieście burmistrza Pionek. Nasza redakcja zapytała kilku byłych kandydatów czy będą walczyć ponownie o fotel burmistrza. Jako pierwszego zapytaliśmy obecnie sprawującego funkcję burmistrza Romualda Zawodnika. W krótkiej rozmowie telefonicznej otrzymaliśmy szybką i zdecydowaną odpowiedź TAK. Henryk Rybak zapytany czy ponownie zdecyduje się na start w wyborach nie potwierdził i nie zaprzeczył informując, że na ostateczna decyzję przyjdzie jeszcze czas.


W zdecydowanie ostrzejszym tonie odpowiedział naszej redakcji najmłodszy kandydat Bartosz Saniewski, który porównał start  w wyborach do chłodzenia się zwierząt w przysłowiowym błocie. - Jak będę miał ochotę potaplać się ze świniami w błocie, to pojadę na jakąś farmę – odpowiedział krótko  Bartosz Saniewski zastrzegając jednocześnie, że  jego wypowiedź ma zostać opublikowana w niezmienionej formie. Identyczne pytanie zadaliśmy również byłemu burmistrzowi Markowi Janeczkowi, który stwierdził, że na „najbliższe jutro” zdecydowanie nie będzie kandydował.


PARTYJNE WYBORY


W najbliższym czasie swoich kandydatów przedstawią dwie partie polityczne. Przedstawiciel lokalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości Tomasz Mirka poinformował o toczących się rozmowach z potencjalnymi kandydatami. - Toczą się rozmowy, mamy połowę stycznia i myślę, że ciągu miesiąca będzie już wszystko jasne – mówił przewodniczący Mirka. Podobnie jest z w przypadku Polskiego Stronnictwa Ludowego. Będziemy wystawiali swojego kandydata na funkcję burmistrza. Na tą chwilę nie podajemy jeszcze nazwiska nikomu – odpowiedział Kazimierz Myśliwiec szef pionkowskiego koła PSL

O NICH SIĘ MÓWI


Prócz kandydatów próbujących swoich sił w poprzednich wyborach są też tacy, którzy być może zrobią, to po raz pierwszy. Gustaw Mikołajczyk Honorowy Obywatel Miasta Pionki, były zastępca komendanta głównego w stopniu generała straży pożarnej. To jedna z osób o której mówi się co raz częściej jako potencjalny kandydat na stanowisko burmistrza Pionek. Zapytany czy rozważa swój udział w zbliżających się wyborach samorządowych odpowiedział bardzo dyplomatycznie.


- Odpowiem dyplomatyczne nie potwierdzam i nie zaprzeczam. Oczekuję, że nowa ordynacja stanie się faktem i prawem obowiązującym. Wtedy będę wiedział na czym stoję – stwierdził w rozmowie z redakcją Gustaw Mikołajczyk


Doświadczony samorządowiec, w przeszłości człowiek munduru, wieloletni mieszkaniec Pionek, obecnie wójt gminy Garbatka-Letnisko – Robert Kowalczyk. To kolejna osoba, która od jakiegoś czasu jest typowana jako potencjalny kandydat do funkcji burmistrza. Jemu również zadaliśmy krótkie pytanie, na które otrzymaliśmy równie krótką odpowiedź.


- Na razie jestem wójtem w gminie Garbatka-Letnisko i tym się zajmuję. Natomiast do wyborów jest jeszcze daleko i na takie decyzje przyjdzie z pewnością jeszcze czas – skomentował Robert Kowalczyk.

 

Niezależnie od przestawionych przez naszą redakcję osób, które potencjalne mogą być zainteresowane zdobyciem zaufania mieszkańców Pionek jedno jest pewne – wybory samorządowe odbędą się w tym roku. To mieszkańcy zdecydują, którą z przedstawionych osób widzą w fotelu burmistrza. To również mieszkańcy w głosowaniu zdecydują czy w dalszym ciągu Pionki będą podzielone w głównej mierze na dwa obozy władzy – tej obecnej i poprzedniej kadencji. Czekamy na wasze komentarze i głos w sondzie.Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Nowicjusz
Dosadnie z tą farmą , ale w punkt . Trochę już żyję na tym świecie i wiem , że najgorszy gatunek ludzi , jest fałszywie ugrzeczniony i fałszywie pobożny . Tacy ludzie krzywdzą najbardziej , a wszystko w imię chorej idei lub fanatyzmu .
Dodane obrazki:
19-01-2018, 11:48:01
+ 180
- 224
odpowiedz
Zawodnik NIE MA najmniejszych szans na reelekcję! Mieszkańcy zagłosują PRZECIWKO temu Panu. Jeżeli się zdecyduje, to moim zdaniem wybory na burmistrza wygra Pan Robert Kowalczyk - to mądry i doświadczony samorządowiec. Takiego Pionkom potrzeba!
19-01-2018, 17:32:24
+ 168
- 238
odpowiedz
Ten obecny, to najgorsza kandydatura spośród tych wymienionych przez redakcję. To fakt, na reelekcję szans nie ma. Szkoda miasta. Nawet do drugiej tury nie wejdzie.
19-01-2018, 17:36:49
+ 168
- 229
odpowiedz
Moim zdaniem ta cala elita to jest lipa co oni zrobia juz jeden pan z listy pokazal kiedys jak zadzil pionkami
19-01-2018, 18:16:05
+ 63
- 184
odpowiedz
Przed poprzednimi wyborami niemal wszyscy kandydaci oraz media przepuściły totalny atak na ówczesnego burmistrz nie przebierając w środkach. Poważnych powodów nie było więc tworzono je na siłę. Palma pierwszenstwa przypadła chyba temu co w sumie wygrał. Przegrana poprzednika, to niemal na granicy błędu statystycznego.

Obecnie nie będzie inaczej co do ataku z tym że jest zasadnicza różnica. Olbrzymia różnica. Obecnie nie trzeba nic wymyślać bo powodów jest dziesiątki wyłożonych na tacy aby przerwać ten chocholi taniec pogrążania miasta w niebyt.
Akcja referendalne tworzona przez pewną grupę i to dość wąską była małym prologiem do tego co będzie się działo obecnie. Ciekawe komu puszczą nerwy obecnie.
Tym razem będzie bardzo łatwo dokonać zmiany na dobre. Ludzie już też są bardziej wyedukowani i nie dadzą się kolejny raz oszukać lub zastraszyć jak podczas referendum.
19-01-2018, 21:20:33
+ 119
- 220
odpowiedz
VIP
Pan Saniewski dowalił z tymi świniami niczym ten biblijny syn marnotrawny, który chciał napełnić swój żołądek strąkami które jadły świnie, ale nikt mu ich nie dawał.
Dodane obrazki:
20-01-2018, 13:24:25
+ 43
- 122
odpowiedz
VIP
Temat w sumie ciekawy...
Mikołajczyk ?
Czemu nie... warto gościa sprawdzić - może coś z Niego będzie, he,he
Ale ja mam pytanie do wszystkich zainteresowanych sprawą emigrantów...
Kim są i skąd wzięli się w Pionkach młodzi panowie o ciemnej karnacji, mówiących w dziwnym dialekcie azjatyckim ?
Panie Mirka - wie pan o nietypowych gościach w naszym mieście ?
Jeżeli tak proszę panie Tomku o wyjaśnienie - czy to są "nowi" pracownicy firmy QFG, czy może mamy tu jakąś relokacje od Makreli ?
Wie pan o tym ?
Nadmienię, że rozkrzyczaną grupkę ( ok.5, 6 osób) w/w kolorowej młodzieży spotkałem w okolicach Cal-u.
Kilka dni później spotkałem kilku wesoło bawiących się panów w świątecznej bombce obok delikatesów
20-01-2018, 18:49:32
+ 49
- 61
odpowiedz
VIP
Spokojnie.
Zobaczą ten pionkowski marazm, nudę i hulający po blokowiskach wiatr to uciekną chociażby do Kozienic.

Zdradzisz dlaczego pytasz o nich akurat naszego Szanownego Pana Tomasza ?

20-01-2018, 19:12:47
+ 56
- 59
odpowiedz
VIP
Oczywiście !
Pan Tomek jest zdecydowanie bliżej p Prezesa . Jarosława - a wiadomo nic bez jego zgody się nie dzieje.
Skoro zatem w naszym mieście "bawią" mili panowie z Azji - ktoś musiał o tym zdecydować !
Czy po cichu jadą do nas sieroty z Syrii ?
Zwracam się również ze szczerym zapytaniem do organizacji patriotyczno/narodowych w Pionkach - czy Kochani wiecie o tajemniczych gościach... ?
Nie to, bym był przewrażliwiony - ale już Ich ciągnie do bombki - co będzie dalej...?
Jestem zaniepokojony !
20-01-2018, 19:31:10
+ 45
- 65
odpowiedz
Proponuję aby to jakże ważne pytanie zadał Pan bezpośrednio Panu Burmistrzowi Miasta Pionki. Zapewne wszelkie informacje dotyczące pochodzenia, karnacji i języka ( w dziwnym dialekcie azjatyckim?) osób przebywajacych w naszym mieście, posiada włodarz miasta ( bo gdzieś są zameldowani) tym bardziej, że bawili się w bombce ufundowanej ze środków publicznych przez Pana Burmistrza, która stoi w centrum miasta. Jeżeli już to Panowie ustalicie to może warto, w tej konkretnej sprawie, zwołać konferencję prasową np...i takie informacje przedstawić w Kurierze pionkowskim aby powiadomić uroczyście mieszkańców miasta o kolejnym sukcesie pozyskiwania ( być może...) nowych miejsc pracy?Kto to wie...
20-01-2018, 19:41:03
+ 124
- 215
odpowiedz
VIP
Zgadza się - masz rację.
Panie Burmistrzu Pionek!
Panie Romualdzie Zawodniku - czy coś pan wie o młodych obcokrajowcach o ciemnej karnacji w naszym mieście ?
Kim są, skąd przybyli, jaki jest cel Ich pobytu ?
Proszę o szczerą odpowiedź !
20-01-2018, 20:11:57
+ 51
- 63
odpowiedz
VIP
Jutro rano, wszystko Nam wyjaśni Pan redaktor p24 . Nie jest przecież , jak sam napisał sługą ratusza. Jeszcze chwilka cierpliwości i dowiemy się . Czy w biednych Pionkach trzeba będzie barykadować się w domach, po zmierzchu ? Tak jest teraz w wielu miasteczkach , we Włoszech na przykład.
Dodane obrazki:
21-01-2018, 18:18:24
+ 140
- 209
odpowiedz
Nowicjusz
Czytałem , że w Polsce pracodawcy nie chcą płacić Polakom uczciwie za pracę , godnych stawek . Ukraińcy , dumny naród , też jak niewolnicy już nie chcą . Teraz sprowadzają tanią siłę roboczą z Azji .
Dodane obrazki:
21-01-2018, 18:35:11
+ 140
- 206
odpowiedz
VIP
Tak, za miskę ryżu Ukraina pracować nie będzie !
Ale cholera wie jakie towarzycho z bengalu już tak !
Tak panie Krzyżanowski?
Zatrudnił pan biedotę z 3 świata ?
No szlag mnie trafi!
Za ile te bidy pracują ?
Nie wstyd ci człowieku ???
Hańba!!!
ONR - gdzie jesteście ?
Drzecie mordy na marszach i w you tubach a jak trzeba się zainteresować bo Polacy są zaniepokojeni raz - nie uczciwą konkurencja ( to biedota pracująca za grosze), dwa - zagrożenie ( są wśród nich muzułmanie ?)
Mija niedziela i cisza - żadnej odpowiedzi.
Dobra poczekam... ale obiecuję - nie odpuszczę !
W każdym temacie na portalu Pionki24 będę pisał posty z pytaniem - kim są ci ludzie ?
21-01-2018, 19:16:36
+ 55
- 54
odpowiedz
VIP
I nic... cisza !
O... jakie to normalne u Nas !
Jeszcze parę moich wpisów i okrzykniecie mnie rasistą - brawo !
Zapytam miejscową SLD - panie Tosza, panie Gawlik i kto tam jeszcze u Was - nie raczycie zainteresować się tym, że na naszym terenie być może, podkreślam być może - mamy obóz pracy !?
Tak !
Obóz pracy !
Ludzie innej narodowości są zworzeni do jednogo lub kilku zakładów i pracują poniżej średnich w naszym kraju- są wykorzystywani !!!
Hola !
SLD !
Obudzcie się śpiochy - obudzicie się na wybory i będziecie truć to i tamto ?
A może już dziś coś możecie zrobić ?
Sprawdźcie to !!!
22-01-2018, 10:13:32
+ 42
- 53
odpowiedz
VIP
Miejscowej Platformy nawet nie pytam !
Ci panowie zdaje się już zwineli żagle
22-01-2018, 10:17:24
+ 39
- 56
odpowiedz
Przepraszam, a czy jest w Pionkach coś takiego ?
23-01-2018, 13:49:29
+ 96
- 202
odpowiedz
Sonda
Czy w wyborach samorządowych dojdzie do zmiany na stanowisku burmistrza miasta?
TAK
NIE

Wyniki

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook