Dzisiaj jest sobota, 20 października 2018 r., 293 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY
12-latek z Pionek dostał wyjątkowy prezent od skarżyskiej fundacji Eko Textil
Dodał: JaW, 07-10-2014 11:41, odsłon: 3782

Rower przekazano podczas spotkania w poniedziałek w Urzędzie Miasta w Pionkach. Z fundacji Eko Textil "Od Was dla Was" przyjechała Krystyna Wojteczek. Przywiozła trójkołowy rower rehabilitacyjny ze sporym bagażnikiem z siatki.

Na zdjęciu: Krystyna Wojteczek z fundacji Eko Textil (z lewej), 12-letni Wiktor wraz z mamą Edytą oraz burmistrz Marek Janeczek.

Na rower czekał 12-letni Wiktor Rękosiewicz wraz z najbliższymi, babcią i mamą Edytą. Chłopiec urodził się jako wcześniak. Cierpi na mózgowe porażenie dziecięce. Nie chodzi samodzielnie i jest pod stałą opieką wielu poradni specjalistycznych.

 

- O fundacji dowiedziałam się od koleżanki. Napisałam list i bardzo cieszę się, że nam pomogli. Rower na pewno pomoże Wiktorowi w rehabilitacji, szczególnie w wyrobieniu mięśni nóg – cieszy się pani Edyta.

 

Podczas przekazania roweru obecny był też burmistrz Marek Janeczek, który podziękował fundacji, że odpowiedziała na apel rodziców chłopca i ufundowała dla niego rowerek.

 

- To pierwszy rower, który rozdajemy w Pionkach, ale na pewno nie ostatni. Nasza fundacja pomaga głównie niepełnosprawnym i chorym dzieciom. Do tej pory rozdaliśmy 658 takich trójkołowych pojazdów na ponad milion złotych – mówi Krystyna Wojteczek z fundacji Eko Textil.

 

Fundacja "Od Was dla Was" działa od lutego 2012 roku. Związana jest z firmą Wtórpol, która na ulicach miast rozstawia pojemniki na odzież używaną z logo Eko Textil. Część zysków z przetwarzania odzieży trafia do fundacji.

 

- Te pieniądze wracają do Pionek, bo pomoc jaką przekazaliśmy, to w dużej mierze dar mieszkańców – dodaje pani Krystyna.

 

Rower rehabilitacyjny, który otrzymał 12-letni Wiktor z Pionek kosztował około 2 tysiące złotych. Pojazdy są dostosowane do potrzeb i wieku dziecka. Fundacja rozdaje je też niepełnosprawnym dzieciom na Węgrzech, w Czechach i na Słowacji.

Skontaktuj się z autorem tekstu: JaW
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook