0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY
12 goli Prochu, 6 bramek Królewskich i porażka Legionu
Dodał: MaG, 12-02-2018 08:12, odsłon: 1284

W weekend nasze zespoły rozgrywały kolejne mecze sparingowe. Skutecznością błysnęli piłkarze Prochu Pionki, którzy na wyjeździe pokonali wyżej notowanego rywala. Zdobyli aż 12 goli. Połowę tego zdobyli zawodnicy Królewskich Jedlnia. Pierwszy mecz towarzyski mają też za sobą zawodnicy Legionu Suskowola.

MKS Ryki - Proch Pionki 0:12 (0:3)
Bramki: Erwin Kisiel 2, 38, 88, Igor Mucha 18, Kacper Nowocień 54, 62, Mateusz Szczepański 56, 85, Mateusz Kołodziej 69, Krzysztof Bańcerowski 74, Michał Majos 80 z karnego, samobójcza 82.

Proch I połowa: Zawodnik - Denkiewicz, Sobieraj, Jaroszek, Kapusta - Cierzuch, Kisiel, Kołodziej - Nowocień, Bańcerowski, Mucha.
Proch II połowa: Majos - Pachlerski, Kapusta (59 Wach), Jaroszek (69 Denkiewicz), Czerski - Sobieraj (69 Cierzuch), Kołodziej (69 Kisiel) - Kozicki, Barzyński, Nowocień (69 Bańcerowski) - Szczepański.

Takiego wyniku chyba nikt się nie spodziewał. Proch pokonał czwartoligowca z województwa lubelskiego, ale przeciwnik tylko przerwy stawił czoła. Choć trzeba przyznać, że podopieczni trenera Mariusza Sztobryna mieli jeszcze kilka dobrych okazji. Między innymi Krzysztof Bańcerowski trafił w słupek.

Po zmianie stron na dobre rozwiązał się worek z bramkami. jedną z bramek zdobył nawet bramkarz, Michał Majos.

Wygrana cieszy, choć MKS Ryki okazał się słabym przeciwnikiem i liczymy, że Proch będzie mógł się sprawdzić z kimś mocniejszym, aby trener Mariusz Sztobryn wiedział, nad czym jeszcze trzeba pracować.

W kolejnym pojedynku Proch zagra z czwartoligową Wilgą Garwolin.
I jeszcze jedna ciekawostka. Mkhanyiseli Siwahla zawodnik z RPA, który jesienią cieszył oczy pionkowskich kibiców, przebywa na Słowacji, gdzie trenuje w drugoligowym Partizanie Bardejów.

Królewscy Jedlnia - Sokół Przytyk 6:1 (0:1)
Bramki: Gębczyk 3, Sałek, Kołodziej, B. Wąsik
W zespole Królewskich w środku defensywy zagrał Artur Czerski z Plonu Garbatka i wypadł bardzo dobrze. W tym tygodniu działacze z Jedlni będą zabiegać o pozyskanie tego zawodnika.

W meczu z Sokołem, Królewscy grali nieskutecznie przed przerwą i przegrywali 0:1. W drugiej połowie grali już o wiele lepiej i zdobyli pół tuzina bramek.

Za tydzień Królewscy zagrają z juniorami Radomiaka z rocznika 2000. Mecz odbędzie się na boisku przy ul. Rapackiego.

Legion Suskowola - Zawisza Garbów 1:3 (1:1)
Bramka: samobójcza.
- To był pierwszy nasz sparing, więc wynik nie był tutaj najważniejszy. Trener testował swoje założenia. Mieliśmy też swoje groźne sytuacje podbramkowe i mogliśmy zdobyć jeszcze co najmniej dwie bramki. Pewnym usprawiedliwieniem jest fakt, że ośmiu zawodników pojechała na mecz prosto po rozgrywkach halowych więc brakowało niektórym siły - relacjonował Paweł Płachta, prezes Legionu Suskowola.