Dzisiaj jest sobota, 19 sierpnia 2017 r., 231 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY | FORUM
Fabryka Domów Bogucin
100-latka z Pionek zdradza swoją receptę na długowieczność. To swojska kiełbasa i żelki
Dodał: JaW, 11-01-2017 14:20, odsłon: 16806
Fot. Aleksandra Janik
Fot. Aleksandra Janik

Mieszkanka Pionek Helena Wąchocka skończyła 100 lat! Jubilatka obchodziła swoje urodziny w otoczeniu najbliższych. W środę wizytę seniorce w domu przy ulicy Podgaje złożyli burmistrz Romuald Zawodnik, zastępca burmistrza Jolanta Sarnecka-Buczek oraz Krzysztof Murawski – dyrektor radomskiej delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego.

Goście złożyli jubilatce najlepsze życzenia, wręczyli kwiaty i prezenty. Odczytany został też list gratulacyjny, który skierowała Premier RP, Beata Szydło. Przy tak wyjątkowej okazji nie mogło zabraknąć tortu, symbolicznej lampki szampana i wspólnego odśpiewania 200 lat!

 

Helena Wąchocka urodziła się 1 stycznia 1917 roku w Dąbrówkach (gmina Kozienice). Wychowała czworo dzieci i dochowała się 13 wnuków oraz 23 prawnuków. Przez całe swoje dorosłe życie pracowała w gospodarstwie i zajmowała się wychowywaniem dzieci. Niezbyt chętnie wspomina czasy wojenne, po których bolesną pozostałością były rany męża – gajowego, odniesione podczas nalotu niemieckiego.

 

Pani Helena cały czas cieszy się dobrym zdrowiem i szerokim łukiem omija szpitale oraz lekarzy.

 

 

Pani Helena cały czas czyta bez okularów i ma świetną pamięć. Jubilatka urodziła się 1 stycznia 1917 roku w Dąbrówkach.

 

- Mama ma dobrą pamięć i nawet dzisiaj bez okularów od deski do deski czyta Gościa Niedzielnego – opowiada córka jubilatki.

 

- Babcia była bardzo przejęta, ale humor jej dopisuje, bo pytała mnie przed uroczystością czy wygląda na 100 lat – dodaje wnuczki pani Heleny.

 

Podczas takiej uroczystości nie wypadało nie zapytać o receptę na długie życie. - Jem dużo słodyczy, najbardziej lubię żelki i nic mnie nie boli – odpowiada rezolutnie seniorka.

 

 

W środę w domu przy ulicy Podgaje życzenia 200 lat życia składali m.in. burmistrz Romuald Zawodnik i zastępca burmistrza Jolanta Sarnecka-Buczek.

 

Skontaktuj się z autorem tekstu: JaW
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:WYDARZENIA-IMPREZY
ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
Z-CA KIEROWNIKA OCZYSZCZALNI ŚCIEKOW/TECHNOLOG
Z-CA KIEROWNIKA OCZYSZCZALNI ŚCIEKOW/TECHNOLOG
Przedsiębiorstwo Wodno Kanalizacyjno Ciepłownicze w Pionkach Sp. z o.o. poszukuje kandydata na stanowisko : Z-ca Kierownika Oczyszczalni Ścieków/Tech...
SPRZEDAM MIESZKANIE NA ALEJACH LIPOWYCH
SPRZEDAM MIESZKANIE NA ALEJACH LIPOWYCH
Sprzedam mieszkanie na Alejach Lipowych 11/24 o powierzchni 55,8 metra kwadratowego, 1 piętro, 2 pokoje z kuchnią, łazienka i WC osobno, centralne ogrzewanie, m...
SPECJALISTA DS. OCHRONY ŚRODOWISKA
SPECJALISTA DS. OCHRONY ŚRODOWISKA
Przedsiębiorstwo Wodno Kanalizacyjno Ciepłownicze w Pionkach Sp. z o.o poszukuje do pracy kandydata na stanowisko   Specjalista ds. ochrony środowiska &...
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook