Dzisiaj jest środa, 19 września 2018 r., 262 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY
Poczty dobiją mieszkańców Pionek
Niby takie nic i chodzi za mną tylko dopóki jestem na pocztach w Pionkach, bo potem irytacja ode mnie odchodzi, ale dzisiaj trzymało, po usłyszeniu pytania do klientki, czy ona wsadziła do koperty okulary nowe, czy stare...

Dla ludzi tutejszych, wytresowanych przez pionkowskie poczty, może to jest jakaś normalka, że w naszym mieście (na jednej i drugiej poczcie) nie da się niczego nadawać bez tłumaczenia się, co znajduje się w kopercie lub paczce. Bo nawet pozory są niby jakieś zachowane, że to nie wścibstwo, tylko obowiązek takiej pani w okienku, żeby odpytać o zawartość, w celu należnego zdeklarowania wartości przesyłki przez klienta ...
Ale na jakiej zasadzie należnego? Jakaś umowa go do tego zobowiązuje, prawo? Od kiedy to nie od klienta zależy wybór warunków reklamacji?
Chce on nadać diamenty bez żadnego dowodu nadania – jego sprawa, bo to on nie da rady rościć pokrycia strat z tytułu ewentualnego niedostarczenia przesyłki. Chce mieć przesyłkę poleconą, to zyska tym podstawę do reklamowania niedostarczenia przesyłki przez przewoźnika i nic poza tym. A chce mieć przesyłkę ubezpieczoną, to wybierze formę nadania poleconego i zadeklaruje wartość, zyskując nie tylko prawo do reklamacji niedostarczenia przesyłki, ale i podstawę odszkodowania za straty.
Normalnie pracująca poczta nigdy się tym nie interesuje, jakie zabezpieczenie wybiera klient. Ponieważ odpowiedzialność instytucji Poczty Polskiej jest tylko proporcjonalna do tego wyboru, a nie do rzeczywistych zawartości, żeby to trzeba było dochodzeń, co tam jest w środku.
To nie kwestia czasów, ani szczególnie Polski, gdzie wszystko stoi na głowie, bo ja nie jestem młoda i nie tylko tutaj w Polsce mieszkałam. Ani w socjalizmie poczty nie wymagały opowieści o zawartościach przesyłek, ani nigdzie poza Pionkami nie dzieje się tak, żeby poczta zajmowała się gnębieniem klienta za przesyłki, na których być może on zarabia... W całej Polsce, im więcej biedy, tym bardziej ludzie ratują się handlem internetowym. Poczty są pełne jego skutków pod sufit. Zresztą to nie tajemnica, że dzięki niemu jeszcze trwają i nie upadły. Tylko nie w Pionkach.
Przecież to się nadaje do kabaretu, że w Pionkach na poczcie jest niczym u konfesjonału - po kolei ktoś się usprawiedliwia, że nadaje coś do swoich krewnych, a Broń Boże nie w ramach przesyłki do kontrahenta z internetu, bo inaczej nic by nie dali mu wysłać bez deklaracji wartości. Poczta w Pionkach dała radę weprzeć ludziom poczucie wstydu za umiejętność zarabiania pieniędzy.

Drugiego hamulcowego rozwoju tego miasta o takiej skuteczności aż trudno wypatrzeć. Mistrzostwo.

Xylomena, 13-11-2013, odsłon: 7667
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Muszę coś nadać dla sprawdzenia czy rzeczywiście tak będę przesłuchiwany. jeśli to prawda to\"kochane\" panie z okienka na długo zapamiętają moją wizytę.
29-04-2017, 08:18:31
0
0
odpowiedz

ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook