Dzisiaj jest poniedziałek, 24 września 2018 r., 267 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY

Niech wygra najlepszy
Różne są wyścigi, a najlepsze wydają się te, w których nie chodzi o to, aby być wybranym, tylko dobrze wybrać, więc to na pewno nie zbliżające się - samorządowe. Chyba, że spojrzeć na nie z punktu widzenia wybierającego, że dobry wybór, to wygrana...

Wprawdzie wygląda to trochę niczym gratulacje po zakupie telefonu, ale trzymajmy się wersji optymistycznej, że to nie chodzi o wygraną na miarę wysłuchanych, czy wyczytanych gratulacji, tylko o ich sedno, czyli pozyskanie produktu najlepszego.

Dla długodystansowców, dla których liczy się jedynie wybór Boga, to niekoniecznie coś poważnego, tym niemniej, jeśli nie lekceważyć całego życia po drodze i nie widzieć w każdym wyborze człowieka, zdrady Boga, to sprawa jest otwarta przynajmniej jako sprawdzian, czy ja w ogóle umiem dobrze wybierać. Czym się kieruję, co jest dla mnie ważne w życiu (i na wieczność). Czemu daję posłuch jako argumentom dla mojego wyboru, a jaka wiedza jest dla mnie zbędna i nieważna.

Największy problem z tymi, którzy zawsze szukają tego i tych, którym sami mogą pomagać, ale powiedzmy, że wszystko w naszym życiu społecznym jest na tyle uporządkowane, a nie postawione na głowie, że to wśród takich się właśnie wybiera. Szczególnie, że po chrześcijańsku to nie ma powodu zaczynać od negowania kogokolwiek, nawet jeśli nie tryska się ufnością wobec ludzi. Zatem na scenie stają sami dobrzy, a ty teraz wybierz człowieku najlepszego!

Powiem wam, że widzę to jako bardzo trudne, nawet wybierając wśród samych dobrych. Bo nie mylą się ci, którzy twierdzą, że - jaki elektorat/wyborcy, taki zostanie postawiony w roli najlepszego. Zatem złodzieje zrobią ukłon w stronę najlepszego złodzieja. Cwaniaki w stronę cwaniaków. Mówcy w stronę mówców. Strojnisie w stronę strojnisiów. Zbieracze tytułów w stronę tytułów. Miłośnicy znajomości w stronę znajomych itd. Ale i niejeden pomyli się i nie wybierze bliźniego sobie, czekając już na wybory kolejne. A może nawet większość pogrąży w błędzie, co do oceny samego siebie?Jacy jesteśmy jako ogół? A przynajmniej jako grupka, której chce się kogokolwiek wybierać. I co nam przyjdzie znosić w życiu za całość, jeśli ciągle niedoskonali? (Ale o tym, czy demokracja i samorządy mają jakikolwiek sens zamyślę się kiedy indziej ;).)

Xylomena, 10-10-2014, odsłon: 3874
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook