Dzisiaj jest czwartek, 22 lutego 2018 r., 53 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY | FORUM
Fabryka Domów Bogucin
Mało kradnie, kto dużo ma?
Przy okazji wyborów politycznych – wszelkich - najbardziej drażni mnie taki upowszechniany klucz, by moralność osób obieranych na stanowiska zignorować, gdyż i tak „wszyscy kradną”, a wśród tak postrzeganych wszystkich, wybierać bogatych lub zasiedziałych na swych urzędach, bo jako nasyceni obłupią społeczeństwo mniej...

Już bardziej pokrętnego wynikania, chyba sam diabeł by nie wymyślił. A przyjęło się w narodzie jak mądrość życiowa i powtarzane jest z ust do ust. Złe jest powtarzanie wyborów, to należy je przerwać, a nie wymyślać teorie o stopniowalności szkodnictwa w zależności od posiadanego mienia.

Na uczciwość stać bogatych i biednych. Podobnie nieuczciwość i dokonywanie kradzieży nie zależy od stopnia posiadania. Niby każdy to zna ze swojego życia, a wystarcza jeden, który koniecznie musi się dzielić swoją niewiarą, iż ktoś może być lepszy od niego, by stworzył akceptowany społecznie schemat myślenia.

Konwencję poprawności, przez którą wborcy mają się dowartościwywać, że wybierają wśród samych złych w odróżnieniu od siebie. Więcej – niech według niej grają sami wybierani i nie zajmują dowodzeniem mądrości i uczciwości, tylko że nie są za biedni do uczestniczenia w życiu politycznym, albo kogo już w życiu załatwili, jak długo dali radę jakie stołki utrzymać. Dyrdymały, które w ogóle nie powinny oglądać światła dziennego jako merytoryczne argumenty w okolicznościach wyborów. Odstręczające i ogłupiające – o co w takich wyborach chodzi. Tym niemniej tak okrzepłe i spowszechniałe, jakby to wszystkim chodziło o taki właśnie model polityki – pozbawionej moralności.

Mamy bezrobotnego na liście? To szybko go ukryjmy, dajmy jakąś doraźną robotę, bo wyborca nim gardzi, jako tym najbardziej wygłodniałym złodziejem. Wyjdźmy naprzeciwko zapotrzebowaniu na złodzieja modelowego...

Ludzie zawsze coś wykombinują, żeby pokładać nadzieję w Barabaszu.

Xylomena, 13-10-2014, odsłon: 3984
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook