Dzisiaj jest środa, 26 września 2018 r., 269 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY
Fabryka Domów Bogucin
Mało kradnie, kto dużo ma?
Przy okazji wyborów politycznych – wszelkich - najbardziej drażni mnie taki upowszechniany klucz, by moralność osób obieranych na stanowiska zignorować, gdyż i tak „wszyscy kradną”, a wśród tak postrzeganych wszystkich, wybierać bogatych lub zasiedziałych na swych urzędach, bo jako nasyceni obłupią społeczeństwo mniej...

Już bardziej pokrętnego wynikania, chyba sam diabeł by nie wymyślił. A przyjęło się w narodzie jak mądrość życiowa i powtarzane jest z ust do ust. Złe jest powtarzanie wyborów, to należy je przerwać, a nie wymyślać teorie o stopniowalności szkodnictwa w zależności od posiadanego mienia.

Na uczciwość stać bogatych i biednych. Podobnie nieuczciwość i dokonywanie kradzieży nie zależy od stopnia posiadania. Niby każdy to zna ze swojego życia, a wystarcza jeden, który koniecznie musi się dzielić swoją niewiarą, iż ktoś może być lepszy od niego, by stworzył akceptowany społecznie schemat myślenia.

Konwencję poprawności, przez którą wborcy mają się dowartościwywać, że wybierają wśród samych złych w odróżnieniu od siebie. Więcej – niech według niej grają sami wybierani i nie zajmują dowodzeniem mądrości i uczciwości, tylko że nie są za biedni do uczestniczenia w życiu politycznym, albo kogo już w życiu załatwili, jak długo dali radę jakie stołki utrzymać. Dyrdymały, które w ogóle nie powinny oglądać światła dziennego jako merytoryczne argumenty w okolicznościach wyborów. Odstręczające i ogłupiające – o co w takich wyborach chodzi. Tym niemniej tak okrzepłe i spowszechniałe, jakby to wszystkim chodziło o taki właśnie model polityki – pozbawionej moralności.

Mamy bezrobotnego na liście? To szybko go ukryjmy, dajmy jakąś doraźną robotę, bo wyborca nim gardzi, jako tym najbardziej wygłodniałym złodziejem. Wyjdźmy naprzeciwko zapotrzebowaniu na złodzieja modelowego...

Ludzie zawsze coś wykombinują, żeby pokładać nadzieję w Barabaszu.

Xylomena, 13-10-2014, odsłon: 4261
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Leży od nas całkiem niedaleko, można się do niej dobrnąć na wiele sposobów - stateczkiem, aeroplanem, a także samochodem. Jednakże nie jest tak zwyczajową destynacją turystyczną, jak inne państwa Europy - dla przykładu Rumunia, czy Włochy. Głównie ze względu na koszta - Dania jest dosyć kosztownym państwem do relaksu jeśli chodzi o ferie. Nie zmienia to faktu, że opłaca się zgłębić nowinki z nim związane.
Niewiele osób ma świadomość, że Królestwo Danii posiada niezliczoną liczbę wysp. W sumie nieco ponad 400, które stanowią prawie 30% powierzchni całego Danii. Poniektóre z nich ciągle pozostają niezamieszkałe - zwłaszcza te mniejsze.
Następnej informacji nie musimy przedkładać miłośnikom klocków Lego. Odkryte zostały one właśnie w Danii. Opracował je Duńczyk Kirk Christiansen stosunkowo dawno, bo już w 1947 roku. W żargonie duńskim słowo Lego równa się "baw się dobrze" i pewnie na całym globie miliony stworzeń ludzkich wzięło sobie to przesłanie do serca. Główna centrala leży w niedużym miasteczku Billund. Mieści się tam tematyczne wesołe miasteczko, do którego wejściówka kosztuje plus minus 200 zł.
Każdego dnia podłączając Bluetootha w swoim tablecie mamy coś wspólnego z Danią. To właśnie na tym terenie rządził władca Bluetooth w X wieku. To dla jego poszanowani nazwano tę technologię.
W kraju tym istnieje zwyczaj, iż jeśli w dzień swoich dwudziestych piątych urodzin gość lub niewiasta w tym kraju wciąż jest bez partnera, można na niego wysypać wór z cynamonem. Teraz może się to zdarzać coraz częściej.
Dania ciekawe fakty mogą szokować. A w tym momencie słowo o finansach - rozmyślałeś ile zarabia Duńczyk? Średnie minimalne godzinne wynagrodzenie równa się 62 zł. Każdego miesiąca zwykły Duńczyk dostaje mniej więcej 15 tysięcy zł. Wypada jednak mieć z tyłu głowy, że cena życia w Królestwie Danii są znacznie większe niż w Polsce. Nie zmienia to jedna sprawy, iż miesięcznie oszczędzają oni zdecydowanie więcej niż kobieta będąca na etacie w u nas.
Źródło: http://rzucijedz.pl/ciekawostki-ze-swiata

24-02-2018, 16:13:05
0
0
odpowiedz

ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook