Każdy z nas może uratować ludzkie życie. Podczas wtorkowo-środowych zmagań siatkarskich w Pionkach z udziałem najlepszych polskich drużyn, prowadzona będzie rejestracja dawców szpiku kostnego.
Inicjatywa pod nazwą Siatkarska Liga Szpiczastych została zapoczątkowana przez Jakuba Pastuszkę. 19-latek chory na białaczkę jest zawodnikiem Czarnych Radom. Z tą drużyną zdobył tytuł Mistrza Polski Juniorów.
Kuba walczy z chorobą od ponad 9 miesięcy. Dla wielu chorych na białaczkę jedynym ratunkiem jest przeszczep szpiku. Szanse na wyleczenie wzrosną, jeśli wzrośnie liczba zarejestrowanych potencjalnych dawców szpiku.
Reklama
Takie akcje odbędą się we wtorek i środę w hali sportowej przy ulicy Sosnowej w Pionkach. Wszystko przy okazji meczów Fart Kielce – AZS Neckermann Politechnika Warszawa i Skra Bełchatów – Jastrzębski Węgiel. Każdy może przyłączyć się do Siatkarskiej Ligi Szpiczastych. Więcej informacji u organizatorów w dniu rozgrywania meczów.
Dzięki akcjom przeprowadzonym z inicjatywy Kuby Pastuszki i jego najbliższych, grono potencjalnych dawców szpiku zwiększyło się ponad 1541 osób. Udało się również zebrać 410 litrów krwi. Do tej pory dla Siatkarskiej Ligi Szpiczastych zagrali m.in.: Czarni Radom, Jadar Radom, Rosa Radom, Radomiak Radom, Broń Radom, AZS Olsztyn, ZAKSA Kędzierzyn Koźle, Trefl Gdańsk.
Więcej o całej akcji znajdziecie na stronie jakubpastuszka.pl








geopard.pl

